Webform References (7.x-1.9) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: User Name
uk: Ім'я користувача

en: Select a view
uk: Вибір виду

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Order
uk: Послідовність

en: Select List
uk: Список

en: User Id
uk: ID користувача

en: Webform
uk: Вебформа

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
uk: Щоб дозволити користувачеві обирати декілька значень, поставте тут позначку.

en: Content types that can be referenced
uk: Типи матеріалів, на які можна посилатися

en: Node Reference
uk: Посилання на матеріал

en: User Reference
uk: Посилання на користувача

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Sort By
uk: Впорядкувати за

en: Term Name
uk: Назва терміна

en: entityreference
uk: посилання на сутність

en: Term Reference
uk: Посилання на термін
