Webform References (7.x-1.9) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Title
da: Titel

en: Multiple
da: Flere

en: Select a view
da: Vælg et view

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Order
da: Rækkefølge

en: Select List
da: Valgliste

en: User Id
da: Bruger-ID

en: Webform
da: Webformular

en: Default value
da: Standardværdi

en: The default value of the field.
da: Feltets standardværdi.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
da: Marker dette hvis du ønsker at brugeren skal kunne vælge flere værdier.

en: Content types that can be referenced
da: Indholdstyper der kan refereres til

en: Node Reference
da: Indholdsreference

en: User Reference
da: Brugerreference

en: Autocomplete
da: Autofuldfør

en: Node Id
da: Node ID

en: Sort By
da: Sortér efter

en: Term Reference
da: Termreference
