Webform References (7.x-1.9) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Multiple
ja: 複数

en: User Name
ja: ユーザー名

en: Select a view
ja: ビューの選択

en: Ascending
ja: 昇順

en: Descending
ja: 降順

en: Order
ja: オーダー

en: Select List
ja: 選択リスト

en: User Id
ja: ユーザーID

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ja: このオプションにチェックを入れると、ユーザーが複数の値を選択できるようになります。

en: Content types that can be referenced
ja: 参照するコンテンツタイプ

en: Node Reference
ja: ノード参照

en: User Reference
ja: ユーザ参照

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: Sort By
ja: 並び替え

en: Term Reference
ja: ターム参照
