Webform Report (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: none
hu: nincs

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Export
hu: Exportálás

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: Format
hu: Formátum

en: results
hu: eredmények

en: Text
hu: Szöveg

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Delete this item
hu: Elem törlése

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Add Filter
hu: Szûrõ hozzáadása

en: Option
hu: Lehetőség

en: Filters
hu: Szűrők

en: Order
hu: Rendelés

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: equals
hu: megegyezik

en: greater than
hu: nagyobb, mint

en: less than
hu: kisebb, mint

en: Webform
hu: Űrlap

en: PHP Code
hu: PHP kód

en: Export format
hu: Export formátum

en: begins with
hu: ezzel kezdődik

en: contains
hu: tartalmazza

en: does not contain
hu: nem tartalmazza

en: Filter Type
hu: Szűrés típusa

en: Results per page
hu: Eredmények oldalanként

en: Report
hu: Beszámoló

en: Edit Link
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: Comma (,)
hu: Vessző (,)

en: Semicolon (;)
hu: Pontosvessző (;)

en: Colon (:)
hu: Kettőspont (:)

en: Pipe (|)
hu: Csővezeték jel (|)

en: Period (.)
hu: Pont (.)

en: Space ( )
hu: Szóköz ( )

en: Numeric
hu: Szám

en: between
hu: között

en: Sort By
hu: Rendezés

en: Submission
hu: Beküldés
