Webform Report (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (56 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Description
nl: Beschrijving

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Weight
nl: Gewicht

en: none
nl: geen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Export
nl: Exporteren

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Format
nl: Opmaak

en: results
nl: resultaten

en: Text
nl: Tekst

en: Options
nl: Opties

en: Delete this item
nl: Item Verwijderen

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Add Filter
nl: Filter toevoegen

en: Option
nl: Optie

en: Order
nl: Volgorde

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: equals
nl: is gelijk aan

en: greater than
nl: groter dan

en: less than
nl: kleiner dan

en: Webform
nl: Formulier

en: PHP Code
nl: PHP-code

en: Export format
nl: Exportformaat

en: Select a field
nl: Veld selecteren

en: begins with
nl: begint met

en: contains
nl: bevat

en: does not contain
nl: bevat niet

en: Filter Type
nl: Filtertype

en: Results per page
nl: Resultaten per pagina

en: Report
nl: Rapport

en: Download as CSV
nl: Download als CSV

en: Edit Link
nl: Link bewerken

en: Comma (,)
nl: Komma (,)

en: Semicolon (;)
nl: Puntkomma (;)

en: Colon (:)
nl: Dubbele punt (:)

en: Pipe (|)
nl: Sluisteken (|)

en: Period (.)
nl: Punt (.)

en: Space ( )
nl: Spatie ( )

en: Delete Link
nl: Link verwijderen

en: Numeric
nl: Numeriek

en: between
nl: tussen

en: is empty
nl: is leeg

en: Sort By
nl: Sorteer op

en: is not empty
nl: is niet leeg

en: Submission
nl: Inzending
