Webform Report (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (62 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: none
ru: нет

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Export
ru: Экспортировать

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Format
ru: Формат

en: results
ru: результаты

en: Text
ru: Текст

en: Options
ru: Настройки

en: Delete this item
ru: Удалить этот пункт

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Add Filter
ru: Добавить фильтр

en: Option
ru: Опция

en: Filters
ru: Фильтры

en: Order
ru: Порядок

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Delimiter
ru: Разделитель

en: equals
ru: равно

en: greater than
ru: больше чем

en: less than
ru: меньше чем

en: Webform
ru: Веб-форма

en: PHP Code
ru: PHP-код

en: Export format
ru: Формат экспорта

en: Webform report
ru: Отчет Webform

en: Select a field
ru: Выберите поле

en: begins with
ru: начинается с

en: contains
ru: содержит

en: does not contain
ru: не содержит

en: Filter Type
ru: Тип фильтра

en: Results per page
ru: Результатов на странице

en: Report
ru: Отчёт

en: Edit Link
ru: Редактировать ссылку

en: Comma (,)
ru: Запятая (,)

en: Tab (\t)
ru: Табуляция (\t)

en: Semicolon (;)
ru: Точка с запятой (;)

en: Colon (:)
ru: Двоеточие (:)

en: Pipe (|)
ru: Вертикальная черта (|)

en: Period (.)
ru: Точка (.)

en: Space ( )
ru: Пробел ( )

en: Numeric
ru: Числовая

en: between
ru: между

en: is empty
ru: если пусто

en: Sort By
ru: Сортировать

en: does not equal
ru: не равно

en: All filters are ANDed together.
ru: Все фильтры объединяются по принципу логического "И"

en: greater than or equal
ru: больше или равно

en: less than or equal
ru: меньше или равно

en: Submission
ru: Отправление
