Webform Report (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (63 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: none
uk: немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Update
uk: Оновити

en: View
uk: Перегляд

en: Format
uk: Формат

en: results
uk: результати

en: Text
uk: Текст

en: Options
uk: Опції

en: Delete this item
uk: Вилучити цей пункт

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Add Filter
uk: Додати фільтр

en: Option
uk: Параметр

en: Filters
uk: Фільтри

en: Order
uk: Послідовність

en: Hidden
uk: Приховано

en: Delimiter
uk: Роздільник

en: equals
uk: дорівнює

en: greater than
uk: більше, ніж

en: less than
uk: менше, ніж

en: Webform
uk: Вебформа

en: PHP Code
uk: Код PHP

en: Export format
uk: Формат експорту

en: Webform report
uk: Звіт Webform

en: Select a field
uk: Виберіть поле

en: begins with
uk: починається з

en: contains
uk: містить

en: does not contain
uk: не містить

en: Filter Type
uk: Тип відбору

en: Results per page
uk: Результатів на сторінку

en: Report
uk: Звіт

en: Edit Link
uk: Редагувати посилання

en: Comma (,)
uk: Кома (,)

en: Tab (\t)
uk: Табуляція  (\t)

en: Semicolon (;)
uk: Крапка з комою (;)

en: Colon (:)
uk: Двокрапка (:)

en: Pipe (|)
uk: Вертикальна риска (|)

en: Period (.)
uk: Крапка (.)

en: Space ( )
uk: Пробіл (  )

en: Delete Link
uk: Вилучити посилання

en: Numeric
uk: Числовий

en: between
uk: між

en: is empty
uk: порожнє

en: Sort By
uk: Впорядкувати за

en: does not equal
uk: не дорівнює

en: is not empty
uk: не порожнє

en: greater than or equal
uk: більше або дорівнює

en: less than or equal
uk: менше або дорівнює

en: Submission
uk: Надсилання
