Webform Revisions (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Revisions
pt: Revisões

en: Log message
pt: Mensagem de registro

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Revert
pt: Reverter

en: revert
pt: reverter

en: Revision
pt: Revisão

en: current revision
pt: revisão atual

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
pt: Se quiser, escreva uma pequena explicação sobre as mudanças ou atualizações sendo efetuadas, para que outros autores possam entender seus objetivos.
