Webform Select Image (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Picture
hu: Kép

en: Display options
hu: Megjelenítési beállítások

en: Webform
hu: Űrlap

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
hu: Ahhoz, hogy a felhasználó egyszerre több értéket is megjelölhessen, ezt az opciót be kell jelölni.

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: Image style
hu: Képstílus

en: Randomize options
hu: Lehetőségek összekeverése

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
hu: Véletlenszerűen összekeveri az űrlapban megjelenő lehetőségek sorrendjét.

en: Select image
hu: Kép kiválasztása
