Webform Select Image (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Multiple
pt: Múltipla

en: Picture
pt: Foto

en: Display options
pt: Mostrar opções

en: Default value
pt: Valor padrão

en: The default value of the field.
pt: O valor padrão do campo.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pt: Marque esta opção caso seja permitido o usuário escolher múltiplos valores.

en: Legend
pt: Legenda

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Randomize options
pt: Embaralhar opções

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
pt: Torna a ordem das opções aleatória ao exibí-las no formulário.

en: Select image
pt: Selecione a imagem

en: Allowed extensions: gif png jpg jpeg
pt: Extensões permitidas: gif png jpg jpeg
