Webform Select Image (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: - None -
ja: - なし -

en: Multiple
ja: 複数

en: Picture
ja: 写真

en: Display options
ja: ディスプレイオプション

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ja: このオプションにチェックを入れると、ユーザーが複数の値を選択できるようになります。

en: Legend
ja: 用例

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Randomize options
ja: 選択肢をランダム化

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
ja: フォームを表示するたびに選択肢をランダムに並び替えます。
