Webform Select Image (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: Picture
pt: Retrato

en: Display options
pt: Opções de exibição

en: Webform
pt: Formulário

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: The default value of the field.
pt: O valor predefinido do campo.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pt: Escolha esta opção caso o utilizador possa escolher múltiplos valores.

en: Legend
pt: Legenda

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Randomize options
pt: Opções por ordem aleatória
