Webform Select Image (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Multiple
ru: Множественная

en: Picture
ru: Изображение

en: Display options
ru: Настройки отображения

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: The default value of the field.
ru: Значение поля по умолчанию.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ru: Чтобы позволить пользователю отмечать несколько значений, поставьте галочку здесь.

en: Legend
ru: Легенда

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Randomize options
ru: Случайные варианты

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
ru: Отображать в форме в случайном порядке.

en: Select image
ru: Выберите изображение
