Webform Select Image (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: - None -
uk: - Немає -

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: Picture
uk: Зображення

en: Display options
uk: Опції відображення

en: Webform
uk: Вебформа

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
uk: Щоб дозволити користувачеві обирати декілька значень, поставте тут позначку.

en: Vertically
uk: Вертикально

en: Horizontally
uk: Горизонтально

en: Legend
uk: Легенда

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Randomize options
uk: Випадкова послідовність варіантів

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
uk: Розташовувати варіанти у випадковій послідовності при відображенні їх у формі.
