Webform Select Image (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Multiple
it: Multipla

en: Picture
it: Ritratto

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The default value of the field.
it: Valore predefinito.

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
it: Seleziona questa casella se vuoi che gli utenti possano scegliere più di un valore.

en: Image style
it: Stile immagine

en: Randomize options
it: Opzioni in ordine casuale

en: Randomizes the order of the options when they are displayed in the form.
it: Le opzioni saranno visualizzate nel form in ordine casuale.
