Webform Simple Hierarchical Select (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Multiple
de: Mehrfach

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Webform
de: Webformular

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
de: Diese Option aktivieren, wenn der Benutzer die Möglichkeit haben soll mehrere Werte auszuwählen.

en: <Any>
de: - Alle -

en: - Any -
de: - Alle -

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
de: Ein ungültiges Vokabular wurde ausgewählt. Bitte in den Optionen ändern.

en: Integrates Simple Hierarchical Select module with Webform.
de: Integriert das Simple-Hierarchical-Select-Modul in Webformulare.
