Webform Simple Hierarchical Select (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Multiple
it: Multipla

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
it: Seleziona questa casella se vuoi che gli utenti possano scegliere più di un valore.

en: <Any>
it: -Qualsiasi-

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
it: È stato selezionato un vocabolario non valido. Si prega di modificarlo nelle opzioni.
