Webform steps (7.x-1.0-beta2) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Start
ja: 開始

en: Complete
ja: 完了

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Progress bar
ja: プログレス バー

en: Progress bar style
ja: プログレス バーのスタイル

en: Show progress bar
ja: プログレスバーを表示

en: Show page number as number of completed (i.e. Page 1 of 10)
ja: ページ数を完了数として表示 (例: 10ページ中 の1ページ)

en: Show percentage completed (i.e. 10%)
ja: 完了したパーセントを表示 (例: 10%)

en: Show page labels from page break components
ja: ページブレイク コンポーネントからのページラベルを表示

en: Include confirmation page in progress bar
ja: プログレスバーに確認ページを含める

en: Choose how the progress bar should be displayed for multi-page forms.
ja: 複数ページのフォームで、プログレスバーをどう表示させるか選択してください。

en: First page label
ja: 最初のページのラベル

en: The first page label in the progress bar. Subseqent pages are titled by their page break label.
ja: プログレスバー内の最初のページのラベルです。この後に続くページはページブレークのラベルのタイトルが付きます。
