Webform Stripe (7.x-1.7) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Currency
de: Währung

en: Image
de: Bild

en: Email
de: E-Mail

en: no
de: Nein

en: Locale
de: Spracheinstellung

en: Amount
de: Betrag

en: Image URL
de: Bild-URL

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Chinese
de: Chinesisch

en: Installed
de: Installiert

en: Webform
de: Webformular

en: test
de: Test

en: Not configured
de: Nicht konfiguriert

en: Image upload
de: Bild hochladen

en: Dutch
de: Niederländisch

en: German
de: Deutsch

en: paid
de: bezahlt

en: No image
de: Kein Bild

en: Checkout settings
de: Bestellvorgang / Kassenseite

en: Default image
de: Standardbild

en: Test mode
de: Testmodus

en: Image type
de: Bild-Inhaltstyp

en: Configured
de: Konfiguriert

en: subscribed
de: Abonniert

en: auto
de: automatisch

en: Missing!
de: Fehlt!

en: Fixed amount
de: Festbetrag

en: Email type
de: E-Mail-Typ
