Webform Structured Text (7.x-1.9) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: digits
nl: cijfers

en: characters
nl: tekens

en: Webform
nl: Formulier

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: Left Blank
nl: Leeg gelaten

en: User entered value
nl: Gebruiker vulde de volgende waarde in

en: character
nl: teken

en: digit
nl: cijfer

en: and
nl: en

en: 1 character | @count characters
nl[0]: 1 teken
nl[1]: @count tekens

en: Unique
nl: Uniek

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
nl: Controleer dat alle ingevulde waarden voor dit veld uniek zijn. Er mag niet tweemaal dezelfde waarde worden gebruikt.

en: Submission ID
nl: ID inzending

en: Placeholders
nl: Plaatshouders
