Webform Structured Text (7.x-1.9) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: digits
uk: цифри

en: characters
uk: символів

en: 1st
uk: 1-е

en: 2nd
uk: 2-е

en: 3rd
uk: 3-е

en: 4th
uk: 4-й

en: 5th
uk: 5-е

en: 6th
uk: 6-й

en: 7th
uk: 7-й

en: 8th
uk: 8-й

en: 9th
uk: 9-й

en: 10th
uk: 10-й

en: 11th
uk: 11-й

en: 12th
uk: 12-й

en: 13th
uk: 13-й

en: 14th
uk: 14-й

en: 15th
uk: 15-й

en: Webform
uk: Вебформа

en: Default value
uk: Базове значення

en: Left Blank
uk: Залишено порожнім

en: User entered value
uk: Значення, що вводиться користувачем

en: character
uk: символ

en: and
uk: та

en: 1 character | @count characters
uk[0]: @count символ
uk[1]: @count символи
uk[2]: @count символів

en: Unique
uk: Унікальне

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
uk: Переконайтеся, що всі введені значення для цього поля є унікальними. Однакове значення не може бути використане двічі.

en: Submission ID
uk: ID надсилання

en: Placeholders
uk: Заповнювачі
