Webform Submission Reference (7.x-4.2) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Weight
de: Gewichtung

en: Multiple
de: Mehrfach

en: Display
de: Anzeige

en: Component
de: Komponente

en: Options
de: Optionen

en: Webform
de: Webformular

en: Submission #@sid
de: Eingabe #@sid

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
de: Diese Option aktivieren, wenn der Benutzer die Möglichkeit haben soll mehrere Werte auszuwählen.

en: Listbox
de: Auswahlliste

en: Webform Submission
de: Webform-Eingabe

en: Webform node
de: Webformularbeitrag

en: Filter submissions
de: Eingaben filtern
