Webform Submission Reference (7.x-4.3) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Weight
fr: Poids

en: Display
fr: Affichage

en: Component
fr: Composant

en: Submission #@sid
fr: Soumission #@sid

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
fr: Cochez cette option si l'utilisateur est autorisé à sélectionner plusieurs valeurs.

en: Listbox
fr: Liste déroulante

en: Webform Submission
fr: Soumission de formulaire webform

en: Webform node
fr: Nœud Webform

en: Filter submissions
fr: Filtrer les soumissions
