Webform Submission Reference (7.x-4.3) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Weight
hu: Súly

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Component
hu: Összetevő

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Webform
hu: Űrlap

en: Submission #@sid
hu: Beküldés #@sid

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
hu: Ahhoz, hogy a felhasználó egyszerre több értéket is megjelölhessen, ezt az opciót be kell jelölni.

en: Listbox
hu: Listadoboz

en: Webform Submission
hu: Webform beküldések

en: Webform node
hu: Űrlap tartalom

en: Filter submissions
hu: Beküldések szűrése
