Webform Submission Reference (7.x-4.3) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Weight
it: Peso

en: Multiple
it: Multipla

en: Display
it: Visualizzazione

en: Component
it: Componente

en: Options
it: Opzioni

en: Submission #@sid
it: Invio #@sid

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
it: Seleziona questa casella se vuoi che gli utenti possano scegliere più di un valore.
