Webform Submission Reference (7.x-4.3) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Weight
ja: ウェイト

en: Multiple
ja: 複数

en: Display
ja: 表示

en: Component
ja: コンポーネント

en: Options
ja: オプション

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Submission #@sid
ja: 送信内容 #@sid

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
ja: このオプションにチェックを入れると、ユーザーが複数の値を選択できるようになります。

en: Listbox
ja: リストボックス

en: Filter submissions
ja: 送信内容を絞り込む
