Webform Submission Reference (7.x-4.3) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Weight
pt: Peso

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: Display
pt: Mostrar

en: Component
pt: Componente

en: Options
pt: Opções

en: Webform
pt: Formulário

en: Submission #@sid
pt: Submissão #@sid

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pt: Escolha esta opção caso o utilizador possa escolher múltiplos valores.

en: Listbox
pt: Caixa de listagem
