Webform TabIndex (7.x-1.51) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Title
de: Titel

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Download
de: Herunterladen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: View
de: Ansicht

en: Table
de: Tabelle

en: Save Changes
de: Änderungen speichern

en: Clear
de: Leeren

en: Submissions
de: Eingaben

en: Analysis
de: Analyse

en: Webform
de: Webformular

en: Webform is currently not enabled on any content types.
de: Webform ist noch nicht für einen Inhaltstyp aktiviert.

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
de: Rufen Sie die <a href="!url">Webform Einstellungen</a> Seite auf und aktivieren Sie Webform für mindestens einen Inhaltstyp.

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
de: Es sind noch keine Webformulare vorhanden. Erstellen Sie einen neuen !types Inhalt.

en: Tabindex
de: Tab-Index
