Webform TabIndex (7.x-1.54) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Table
it: Tabella

en: Save Changes
it: Salva le modifiche

en: Clear
it: Cancella

en: Submissions
it: Inserimenti

en: Analysis
it: Analisi

en: Webform is currently not enabled on any content types.
it: Attualmente Webform non è attivo su alcun tipo di contenuto.

en: Visit the <a href="!url">Webform settings</a> page and enable Webform on at least one content type.
it: Visita la pagina <a href="!url">Impostazioni Webform</a> e abilita Webform su almeno un tipo di contenuto.

en: There are currently no webforms on your site. Create a !types piece of content.
it: Attualmente non ci sono webform nel tuo sito. Crea un contenuto di tipo !types.
