Webform Telephone (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
ja: 無効

en: Width
ja: 幅

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Left Blank
ja: 無回答

en: User entered value
ja: ユーザーが入力した値

en: Telephone
ja: 電話番号

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Unique
ja: ユニーク

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
ja: このフィールドに入力した値が、それぞれ重複しない固有のものかどうか確認して下さい。同じ値を二度使用することはできません。

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
ja: プレースホルダーはユーザーがフィールドに値を入力するまでのあいだに表示されます。

en: Make this field non-editable. Useful for displaying default value. Changeable via JavaScript or developer tools.
ja: このフィールドを編集できないようにします。デフォルト値の表示に便利です。JavaScriptや開発者ツールを介して変更が可能です。
