Webform Telephone (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Width
hu: Szélesség

en: Webform
hu: Űrlap

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Left Blank
hu: Kitöltetlen

en: User entered value
hu: A felhasználó által megadott érték

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Leaving blank will use the default size.
hu: Ha üres, marad az alapértelmezett méret.

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Unique
hu: Egyedi

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
hu: Az összes mező értékének egyediségét ellenőrizni kell. Ugyanaz az érték nem használható kétszer.

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
hu: Amíg a felhasználó nem kezd el gépelni a mezőbe, a helykitöltő fog látszani.
