Webform Telephone (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Disabled
it: Disattivato

en: Width
it: Larghezza

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The default value of the field.
it: Valore predefinito.

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User entered value
it: L'utente ha inserito i valori

en: Telephone
it: Telefono

en: Leaving blank will use the default size.
it: Lasciandolo vuoto verrà usata la dimensione predefinita.

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Unique
it: Univoco

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
it: Verifica che tutti i valori inseriti in questo campo siano univoci. Non sarà consentito l'inserimento di uno stesso valore più di una volta.
