Webform Ticket Submission (7.x-1.0-rc1) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Webform
de: Webformular

en: Service
de: Dienst

en: Your settings have been saved
de: Ihre Einstellungen wurden gespeichert

en: Custom title
de: Eigener Titel

en: There are no configuration options for this service class.
de: Für diese Dienst-Klasse gibt es keine Konfigurationsoptionen.

en: There seems to be something wrong with the selected service class.
de: Mit der ausgewählten Service-Klasse stimmt etwas nicht.

en: Access Token
de: Zugriffs-Token

en: Service class @id specifies an illegal class: @class
de: Serviceklasse @id gibt eine unzulässige Klasse an: @class

en: The selected components will be included in the [submission:values] token. Individual values may still be printed if explicitly specified as a [submission:values:?] in the template.
de: Die ausgewählten Komponenten werden in den [submission:values]-Token aufgenommen. Einzelwerte können bei expliziter Angabe als [submission:values:?] in der Vorlage ausgegeben werden.
