Webform Transformer (7.x-2.0-beta1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: description
de: Beschreibung

en: example
de: Beispiel

en: Pattern
de: Muster

en: Webform
de: Webformular

en: Default value
de: Standardwert

en: The default value of the field.
de: Der Standardwert des Feldes.

en: Left Blank
de: Leer gelassen

en: User entered value
de: Benutzer hat einen Wert eingetragen

en: Average submission length in words (ex blanks)
de: Durchschnittliche Textlänge in Wörtern (ohne Leerzeichen)

en: Placeholder
de: Platzhalter
