Webform Transformer (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: description
it: descrizione

en: Pattern
it: Modello

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The default value of the field.
it: Valore predefinito.

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User entered value
it: L'utente ha inserito i valori

en: Average submission length in words (ex blanks)
it: Lunghezza media inserimento in n.parole (esclusi spazi)

en: Placeholder
it: Segnalibro
