Webform Transformer (7.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: description
pt: descrição

en: example
pt: examplo

en: Pattern
pt: Padrão

en: Default value
pt: Valor padrão

en: The default value of the field.
pt: O valor padrão do campo.

en: Left Blank
pt: Deixado em branco

en: User entered value
pt: Valor inserido pelo usuário

en: Average submission length in words (ex blanks)
pt: Duração média de submissão das palavras (ex.: espaços em branco)

en: Placeholder
pt: Espaço reservado
