Webform Transformer (7.x-2.0-beta2) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: description
pl: opis

en: example
pl: przykład

en: Pattern
pl: Wzorzec

en: Webform
pl: Formularz

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: The default value of the field.
pl: Domyślna wartość pola.

en: Left Blank
pl: Zostaw puste

en: User entered value
pl: Użytkownik podał wartość

en: Average submission length in words (ex blanks)
pl: Średnia długość zgłoszenia w słowach (bez spacji)

en: Placeholder
pl: Zaślepka
