Webform Transformer (7.x-2.0-beta2) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: description
ru: описание

en: example
ru: пример

en: Pattern
ru: Шаблон

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: The default value of the field.
ru: Значение поля по умолчанию.

en: Left Blank
ru: Оставить пустым

en: User entered value
ru: Значение, введённое пользователем

en: Average submission length in words (ex blanks)
ru: Среднее количество слов в отправленном тексте (включая пробелы)

en: Placeholder
ru: Заполнитель
