Webform Transformer (7.x-2.0-beta2) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: description
uk: опис

en: example
uk: приклад

en: Pattern
uk: Шаблон

en: Webform
uk: Вебформа

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Left Blank
uk: Залишено порожнім

en: User entered value
uk: Значення, що вводиться користувачем

en: Average submission length in words (ex blanks)
uk: Середня довжина надсилання у словах (викл. порожні)

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Enables a placeholder that will be displayed in the textfield.
uk: Вмикає заповнювач, що буде відображуватись в текстовому полі.
