Webform Validation (7.x-1.11) - en to no translation catalogue (28 entries)

en: Delete
no: Slett

en: Operations
no: Handlinger

en: Cancel
no: Avbryt

en: Edit
no: Rediger

en: This action cannot be undone.
no: Denne handlinga kan ikke gjøres om.

en: Weight
no: Vekt

en: Name
no: Navn

en: Components
no: Komponenter

en: Maximum length
no: Maksimal lengde

en: Pattern
no: Mønster

en: Add rule
no: Legg til regel

en: Delete rule
no: Slett regel

en: greater than
no: større enn

en: greater than or equal to
no: større enn eller lik

en: less than
no: mindre enn

en: less than or equal to
no: mindre enn eller lik

en: Default value
no: Standardverdi

en: Examples
no: Eksempler

en: Usage
no: Bruk

en: Edit rule
no: Rediger regel

en: Save rule
no: Lagre regel

en: Validator
no: Kontrollør

en: Minimum number of words
no: Minimum antall ord

en: Starts with
no: Begynner med

en: Comparison operator
no: Type sammenligning

en: Ends with
no: Ender med

en: Maximum number of characters
no: Maksimalt antall tegn

en: Negate rule
no: Regel for å gjøre negativ
