Webform Validation (7.x-1.14-rc1) - en to ca translation catalogue (135 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Edit
ca: Edita

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Weight
ca: Pes

en: Name
ca: Nom

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Pattern
ca: Patró

en: Add rule
ca: Afegeix la regla

en: Delete rule
ca: Esborra regla

en: greater than
ca: més gran que

en: greater than or equal to
ca: més gran que o igual a

en: less than
ca: més petit que

en: less than or equal to
ca: menor o igual a

en: Webform
ca: Formulari web

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Minimum length
ca: Longitud mínima

en: Examples
ca: Exemples

en: Usage
ca: Ús

en: Edit rule
ca: Edita regla

en: Save rule
ca: Desa la regla

en: Validator
ca: Validador

en: Minimum number of words
ca: Nombre mínim de paraules

en: Starts with
ca: Comença amb

en: Comparison operator
ca: Operador de comparació

en: Ends with
ca: Acaba amb

en: Rule name
ca: Nom de la regla

en: No validation rules available.
ca: No hi ha regles de validació disponibles.

en: Select the components to be validated by this validation rule
ca: Seleccioneu els components que cal comprovar en aquesta regla de validació

en: Custom error message
ca: Missatge d'error personalitzat

en: Specify an error message that should be displayed when user input doesn't pass validation
ca: Especifiqueu un missatge d'error que s'ha de mostrar quan l'entrada de l'usuari no passi la validació

en: Minimum number of characters
ca: Nombre mínim de caràcters

en: Specify the minimum number of characters that have to be entered to pass validation.
ca: Indica el nombre mínim de caràcters que cal introduir per passar la validació.

en: Maximum number of characters
ca: Nombre màxim de caràcters

en: Specify the maximum number of characters that can be entered to pass validation.
ca: Indica el nombre màxim de caràcters que cal introduir per passar la validació.

en: Add a validation rule
ca: Afegeix una regla de validació

en: Form validation
ca: Validació del formulari

en: Add validation
ca: Afegeix una validació

en: Minimum number of selections
ca: Nombre mínim de seleccions

en: Specify the minimum number of options a user should select.
ca: Indica el nombre mínim d'opcions que l'usuari ha de triar.

en: Maximum number of selections
ca: Nombre màxim de seleccions

en: Specify the maximum number of options a user can select.
ca: Indica el nombre màxim d'opcions que ha de triar l'usuari.

en: Number of selections
ca: Nombre de seleccions

en: Specify how many options a user can select.
ca: Indica quantes opcions ha de triar l'usuari.

en: Blacklisted words
ca: Paraules de la llista negra

en: Specify numeric validation range
ca: Especifica el rang numèric de la validació

en: Optionally specify the minimum-maximum range to validate the user-entered numeric value against.
ca: Opcionalment especifica el rang mínim-màxim per validar el valor numèric introduït per l'usuari.

en: "100": greater than or equal to 100
ca: "100": major o igual a 100

en: Verifies that user-entered values are numeric, with the option to specify min and / or max values.
ca: Comprova que els valors introduïts per l'usuari són numèrics, amb l'opció d'especificar un valor mínim i / o màxim.

en: (Key) value
ca: (Clau) valor

en: empty: no value validation
ca: buit: cap validació del valor

en: "|100": less than or equal to 100 (including negative numbers)
ca: "|100": més petit o igual a 100 (incloent nombres negatius)

en: "0|100": greater than or equal to 0 &amp; less than or equal to 100
ca: "0|100": major o igual a 0 i menor o igual a 100

en: "10|100": greater than or equal to 10 &amp; less than or equal to 100
ca: "10|100": major o igual a 10 i menor o igual 100

en: "-100|-10": greater than or equal to -100 &amp; less than or equal to -10
ca: "-100|-10": major o igual a -100 i menor o igual a -10

en: Specify the minimum number of words that have to be entered to pass validation. Words are defined as strings of letters separated by spaces.
ca: Indica el nombre mínim de paraules que cal introduir per passar la validació. Les paraules es defineixen com a cadenes de lletres separades per espais.

en: Maximum number of words
ca: Nombre màxim de paraules

en: Specify the maximum number of words that have to be entered to pass validation. Words are defined as strings of letters separated by spaces.
ca: Indica el nombre màxim de paraules que cal introduir per passar la validació. Les paraules es defineixen com a cadenes de lletres separades per espais.

en: Specify the specific value(s) you want the component to contain. Separate multiple options by a comma. For components that have keys, use the key value instead.
ca: Especifiqueu el valor(s) específic(s) que ha de contenir el component. Separa múltiples opcions amb una coma. Per als components que tenen claus, utilitzeu el valor de la clau en el seu lloc.

en: Words blacklist
ca: Llista negra de paraules

en: Validates that user-entered data doesn't contain any of the specified illegal words.
ca: Comprova que les dades introduïdes per l'usuari no contenen cap de les paraules il·legals especificades.

en: Must be empty
ca: Ha d'estar buit

en: Numeric values
ca: Valors numèrics

en: Plain text (disallow tags)
ca: Text pla (no permet etiquetes)

en: Verifies that user-entered data doesn't contain HTML tags.
ca: Comprova que les dades introduïdes per l'usuari no contenen etiquetes HTML.

en: Specific value(s)
ca: Valor(s) específic(s)

en: Unique values
ca: Valors únics

en: Specify a pattern where:
ca: Especifica un patró on:

en: Negate rule
ca: Nega la regla

en: Verifies that a user-entered value contains at least the specified number of words.
ca: Comprova que el valor introduït per l'usuari conté almenys el nombre especificat de paraules.

en: Verifies that a user-entered value contains at most the specified number of words.
ca: Comprova que el valor introduït per l'usuari conté com a màxim el nombre especificat de paraules.

en: Equal values
ca: Valors iguals

en: Compare two values
ca: Compara dos valors

en: Verifies that the user-entered value is the default value for that component. Negate if you want not the default value.
ca: Comprova que el valor introduït per l'usuari és el valor per defecte d'aquest component. Nega-ho si no es vol que no sigui el valor per defecte.

en: Minimum number of selections required
ca: Nombre mínim de seleccions requerit

en: Forces the user to select at least a defined number of options from the specified webform components.
ca: Obliga l'usuari a seleccionar almenys un nombre determinat d'opcions dels components especificats del formulari web.

en: Maximum number of selections allowed
ca: Nombre màxim de seleccions permès

en: Forces the user to select at most a defined number of options from the specified webform components.
ca: Obliga l'usuari a seleccionar com a màxim un nombre determinat d'opcions dels components especificats del formulari web.

en: Exact number of selections required
ca: Nombre exacte de seleccions requerit

en: Forces the user to select exactly the defined number of options from the specified webform components.
ca: Obliga l'usuari a seleccionar exactament el nombre determinat d'opcions dels components especificats del formulari web.

en: Enter the text that this field must start with.
ca: Introdueix el text amb el que ha de començar aquest camp.

en: Verifies that user-entered data starts with a given string.
ca: Comprova que les dades introduïdes per l'usuari comencen amb una cadena de text donada.

en: Enter the text that this field must end with.
ca: Introdueix el text amb el que ha d'acabar aquest camp.

en: Verifies that user-entered data ends with a given string.
ca: Comprova que les dades introduïdes per l'usuari acaben amb una cadena de text donada.

en: Regular expression, case-sensitive
ca: Expressió regular, sensible a majúscules i minúscules

en: Regular expression, case-insensitive
ca: Expressió regular, ignora majúscules i minúscules

en: Verifies that a specified textfield remains empty. Recommended use case: used as an anti-spam measure by hiding the element with CSS.
ca: Comprova que un camp de text especificat roman buit - Ús recomanat: s'utilitza com una mesura anti-spam ocultant l'element amb CSS.

en: Specify illegal words, seperated by commas.
ca: Indica les paraules il·legals, separades per comes.

en: Must match a username
ca: Ha de coincidir amb un nom d'usuari

en: Validates that user-entered data matches a username.
ca: Comprova que les dades introduïdes per l'usuari coincideix amb un nom d'usuari.

en: Validate the inverse of the rule.
ca: Valida la regla inversa.

en: Verifies that the value of the specified component is from a list of allowed values.
ca: Comprova que el valor del component especificat està en una llista de valors permesos.

en: @ = any letter A-Z
ca: @ = qualsevol lletra A-Z

en: # = any numeral 0-9
ca: # = qualsevol número 0-9

en: | = separates two or more acceptable patterns
ca: | = separa dos o més patrons vàlids

en: Any other character must appear in its exact position
ca: Qualsevol altre caràcter que ha d'aparèixer en la seva posició exacta

en: North American phone number: (###) ###-####
ca: Número de telèfon d'Amèrica del Nord: (###) ###-####

en: D-2500 series model numbers: D-25##
ca: Números de sèrie dels models D-2500: D-25##

en: UK Postal Code: @# #@@|@## #@@|@@# #@@|@@## #@@|@#@ #@@|@@#@ #@@|GIR0AA
ca: Codi Postal de GB: @# #@@|@## #@@|@@# #@@|@@## #@@|@#@ #@@|@@#@ #@@|GIR0AA

en: Verifies that a user-entered value follows to a specified pattern.
ca: Comprova que un valor introduït per l'usuari segueix un patró específic.

en: Validates that the user-entered data is a valid URL.
ca: Comprova que les dades introduïdes per l'usuari són una URL vàlida.

en: %item is not numeric.
ca: %item no és numèric.

en: %item should be at least %num characters long.
ca: %item ha de tenir almenys %num caràcters.

en: %item should be at most %num characters long.
ca: %item no pot superar els %num caràcters de longitud.

en: %item_checked does not match %item_first.
ca: %item_checked no coincideix amb %item_first.

en: The value of %item is not unique.
ca: El valor de %item no és únic.

en: Please select at least %num options for %item.
ca: Seleccioneu almenys %num opcions per %item.

en: Please select maximum %num options for %item.
ca: Seleccioneu com a màxim %num opcions per %item.

en: Verifies that a user-entered value contains at least the specified number of characters.
ca: Comprova que el valor introduït per l'usuari conté almenys el nombre de caràcters especificat.

en: Verifies that a user-entered value contains at most the specified number of characters.
ca: Comprova que el valor introduït per l'usuari conté com a màxim el nombre de caràcters especificat.

en: Valid URL
ca: URL vàlida

en: Works with: @component_types.
ca: Funciona amb: @component_types.

en: Adds up to
ca: Afegeix fins

en: Number the fields add up to
ca: Nombre de valors que els camps han d'afegir

en: Specify the number and the type of comparison. For example:
ca: Indica el nombre i el tipus de comparació. Per exemple:

en: Enter "=3" if the components must add up to exactly 3.
ca: Escriviu "=3" si els components ha d'afegir exactament 3 valors.

en: Enter ">10" if the components must add up to greater than 10.
ca: Escriviu ">10" si els components han d'afegir més de 10 valors.

en: Enter ">=10" if the components must add up to greater than or equal to 10.
ca: Escriviu ">=10" si els components han d'afegir igual o més de 10 valors.

en: Enter "<20" if the components must add up to less than 20.
ca: Escriviu "<20" si els components han d'afegir menys de 20 valors.

en: Enter "<=20" if the components must add up to less than or equal to 20.
ca: Escriviu "<=20" si els components han d'afegir igual o menys de 20 valors.

en: Require the values of the selected fields to add up to exactly, greater than or equal to, or less than or equal to a specified number.
ca: Requereix que els valors dels camps seleccionats es puguin afegir fins que siguin exactament, més gran o igual, menor o igual a un nombre especificat.

en: Verifies that all specified components contain equal values. If all components are of type email, they will get case-insensitive comparison.
ca: Comprova que tots els components especificats contenen valors iguals. Si tots els components són del tipus correu electrònic, la comparació ignorarà majúscules i minúscules.

en: Specify the comparison operator you want to use. Must be one of: >, >=, <, <=. The validator will compare the first component with the second using this operator. If the components are of type email, they will get case-insensitive comparison.
ca: Especifiqueu l'operador de comparació que voleu utilitzar. Ha de ser un: >,> =, <, <=. El validador compararà el primera component amb el segon utilitzant aquest operador. Si els components són del tipus correu electrònic, la comparació ignorarà majúscules i minúscules.

en: Verifies that none of the specified components contain the same value as another selected component in this submission. (To check that values are unique between submissions, use the unique validation option on the "Edit component" page for that component.) If all components are of type email, they will get case-insensitive comparison.
ca: Comprova que cap dels components especificats conté el mateix valor que un altre component seleccionat en el mateix enviament. (Per comprovar que els valors són únics entre diferents enviaments utilitzeu l'opció de validació única "Edita component" a la pàgina del component.) Si tots els components són de tipus de correu electrònic, la comparació ignorarà majúscules i minúscules.

en: Some of several
ca: Algun de varis

en: Number to be completed
ca: Nombre que cal completar

en: Specify the number that must be completed and the type of comparison. For example:
ca: Indiqueu el nombre que cal completar i el tipus de comparació. Per exemple:

en: Enter ">=1" if the user must complete <b>at least</b> 1 of the selected components.
ca: Escriviu ">=1" si l'usuari ha de completar almenys 1 dels components seleccionats.

en: Enter "=3" if the user must complete <b>exactly</b> 3 of the selected components.
ca: Escriviu "=3" si l'usuari ha de completar exactament 3 dels components seleccionats.

en: Enter "<=2" if the user must complete <b>at most</b> 2 of the selected components.
ca: Escriviu "<=2" si l'usuari ha de completar com a màxim 2 dels components seleccionats.

en: Requires the user to complete some number of components out of a group of components. For example, complete at least 2 out of 3, complete at most 4 out of 6, or complete exactly 3 our of 4.
ca: Requereix que l'usuari completi un nombre de components d'un grup de components. Per exemple, completar almenys 2 de 3, completa com a màxim 4 de 6, o completa exactament 3 d'aquests 4.

en: Compare two values for greater than (>), less than (<), greater than or equal to (>=), or less than or equal to (<=).
ca: Comparar dos valors per més gran que (>), menor que (<), major o igual que (>=), o menor o igual que (<=).

en: Validates user-entered text against a case-sensitive regular expression.
ca: Valida el text introduït per l'usuari amb una expressió regular sensible a majúscules i minúscules.

en: Validates user-entered text against a case-insensitive regular expression.
ca: Valida el text introduït per l'usuari amb una expressió regular insensible a majúscules i minúscules.
