Webform Validation (7.x-1.14-rc1) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Pattern
ro: Model

en: Add rule
ro: Adaugă o regulă

en: Delete rule
ro: Şterge regulă

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Examples
ro: Exemple

en: Usage
ro: Utilizare

en: Edit rule
ro: Editează regulă

en: Save rule
ro: Salvează regula

en: Minimum number of words
ro: Numărul minim de cuvinte

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Ends with
ro: Se termină cu

en: Maximum number of characters
ro: Numărul maxim de caractere
