Webform Validation (7.x-1.15-rc1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Components
tr: Bileşenler

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Pattern
tr: Örüntü

en: Add rule
tr: Kural ekle

en: Delete rule
tr: Kural sil

en: greater than
tr: büyüktür

en: greater than or equal to
tr: büyük ya da eşittir

en: less than
tr: küçüktür

en: less than or equal to
tr: küçük ya da eşittir

en: Testing
tr: Test ediliyor

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Examples
tr: Örnekler

en: Edit rule
tr: Kural düzenle

en: Save rule
tr: Kuralı kaydet

en: Validator
tr: Doğrulayıcı

en: Minimum number of words
tr: Enaz kelime sayısı

en: Starts with
tr: İle başlayan

en: Comparison operator
tr: Karşılaştırma işleci

en: Ends with
tr: İle biten

en: Maximum number of characters
tr: Karakter sayısı üst sınırı
