Webform Validation (7.x-1.17-rc1) - en to el translation catalogue (25 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Weight
el: Βάρος

en: Name
el: Όνομα

en: Components
el: Συστατικά

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: Add rule
el: Προσθήκη ρόλου

en: Delete rule
el: Διαγραφή ρόλου

en: Testing
el: Δοκιμές

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Examples:
el: Παραδείγματα:

en: Edit rule
el: Τροποποίηση ρόλου

en: Save rule
el: Αποθήκευση κανόνα

en: Validator
el: Ελεγκτής εγκυρότητας

en: Minimum number of words
el: Ελάχιστος αριθμός λέξεων

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Ends with
el: Τελειώνει σε

en: Rule type
el: Τύπος κανόνα

en: (empty)
el: (κενό)

en: Maximum number of characters
el: Μέγιστος αριθμός χαρακτήρων
