Webform Validation (7.x-1.17-rc1) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Components
id: Komponen

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Pattern
id: Pola

en: Add rule
id: Tambahkan aturan

en: Delete rule
id: Hapus aturan

en: Testing
id: Pengujian

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Examples:
id: Contoh:

en: Edit rule
id: Edit aturan

en: Save rule
id: Simpan aturan

en: Minimum number of words
id: Jumlah kata minimal

en: Starts with
id: Mulai dengan

en: Ends with
id: Diakhiri dengan

en: Rule type
id: Jenis aturan

en: (empty)
id: (kosong)

en: Maximum number of characters
id: Jumlah karakter maksimum
