Webform Validation (7.x-1.18-rc1) - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Cancel
oc: Anullar

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Pattern
oc: Motiu

en: Add rule
oc: Apondre una règla

en: Delete rule
oc: Suprimir una règla

en: Testing
oc: Tèst

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Examples:
oc: Exemples :

en: Edit rule
oc: Modificar una règla

en: Save rule
oc: Enregistrar la règla

en: Validator
oc: Validateur

en: Minimum number of words
oc: Nombre minimal de mots

en: Starts with
oc: Commence per

en: Ends with
oc: Finit per

en: Rule type
oc: Tipe de règla

en: (empty)
oc: (void)
