Webform Validation (7.x-1.18) - en to vi translation catalogue (29 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Value
vi: Giá trị

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Edit
vi: Sửa

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Name
vi: Tên

en: Maximum length
vi: Độ dài tối đa

en: Pattern
vi: Mẫu

en: Add rule
vi: Thêm quy tắc

en: Delete rule
vi: Xóa quy tắc

en: greater than
vi: lớn hơn

en: greater than or equal to
vi: lớn hơn hoặc bằng

en: less than
vi: nhỏ hơn

en: less than or equal to
vi: nhỏ hơn hoặc bằng

en: Testing
vi: Kiểm tra

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Examples:
vi: Thí dụ:

en: Edit rule
vi: Chỉnh sửa quy tắc

en: Save rule
vi: Lưu quy tắc

en: Validator
vi: Bộ kiểm tra

en: Minimum number of words
vi: Số lượng từ tối thiểu

en: Starts with
vi: Bắt đầu với

en: Ends with
vi: Kết thúc với

en: Rule type
vi: Kiểu quy tắc

en: (empty)
vi: (trống)

en: Meaning
vi: Nghĩa

en: Numeric values
vi: Giá trị số

en: Unique values
vi: Giá trị duy nhất
