Webform Workflow (7.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: ID
hi: आईडी

en: States
hi: अवस्थाएं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Node
hi: नोड

en: Last modified date
hi: अंतिम संशोधित तारीख

en: Log message
hi: लॉग संदेश

en: State
hi: अवस्था

en: Color
hi: रंग

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Workflow
hi: कार्यप्रवाह

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: Blue
hi: नीला

en: Draft
hi: प्रारूप

en: Serial number
hi: क्रमांक

en: Submission ID
hi: प्रस्तुति आईडी

en: Submitter
hi: प्रस्तुत करता

en: Submission
hi: प्रस्तुति
