Webform Workflow (7.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: States
it: Stati

en: User
it: Utente

en: Node
it: Nodo

en: Log message
it: Messaggio di log

en: State
it: Stato

en: Owner
it: Proprietario

en: Color
it: Colore

en: Created date
it: Data creazione

en: Permissions
it: Permessi

en: Purple
it: Viola

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Current state
it: Stato attuale

en: Yellow
it: Giallo

en: Draft
it: Bozza

en: Webform submission
it: Inserimento Webform

en: Serial number
it: Numero seriale

en: Date changed
it: Data cambiata

en: Submission ID
it: ID dell'invio

en: Submitter
it: Autore
