Webform Workflow (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Edit
uk: Редагувати

en: None
uk: Немає

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: States
uk: Стани

en: User
uk: Користувач

en: Node
uk: Матеріал

en: Last modified date
uk: Дата останньої зміни

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: State
uk: Стан

en: Owner
uk: Власник

en: Color
uk: Колір

en: Created date
uk: Дата створення

en: Workflow
uk: Документообіг

en: Workflow State
uk: Стан документообігу

en: Red
uk: Червоний

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Purple
uk: Пурпуровий

en: Webform
uk: Вебформа

en: Green
uk: Зелений

en: Blue
uk: Синій

en: Current state
uk: Поточний стан

en: Previous state
uk: Попередній стан

en: Workflow state
uk: Робочий стан

en: Yellow
uk: Жовтий

en: Draft
uk: Чернетка

en: Webform submission
uk: Надсилання веб-форми

en: Primary key
uk: Первинний ключ

en: Serial number
uk: Серійний номер

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: Submission ID
uk: ID надсилання

en: Submitter
uk: Надсилач

en: Submission
uk: Надсилання

en: state
uk: стан

en: The webform node this submission was generated from.
uk: Матеріал веб-форми, з якої було здійснено надсилання.

en: Webform Node
uk: Матеріал веб-форми

en: Webform Submission
uk: Надсилання веб-форм

en: Webform node
uk: Матеріал веб-форми

en: Change to
uk: Змінити на

en: [None]
uk: [Немає]

en: View submission
uk: Переглянути надсилання
